niedziela, 18 maja 2014

Robothon, Lodz 2014

17 maja 2014 odbył się w Łodzi Robothon, czyli warsztaty, na których złożyliśmy a następnie oprogramowaliśmy robota z wykorzystaniem Arduino Uno.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Cybercom.


 

Było to pierwsze wydarzenie tego typu w jakim miałem przyjemność uczestniczyć, wyjątkowe pod tym względem, ze na ogół w pracy programisty (software developera) efekty pracy nie są tak namacalne jak przy tworzeniu maszyny, która porusza się zgodnie z napisanym kodem (a przynajmniej powinna :)).
Mieliśmy do czynienia z silnikami, czujnikami, diodami, czyli elementami elektronicznymi, które dla każdego adepta elektroniki są banalne w obejściu, ale już nie tak oczywiste dla programistów aplikacji serwerowych/webowych.
Platforma Arduino dla osób takich jak ja otwiera nowy, szeroki wachlarz aplikacji, gdzie granicą jest tylko wyobraźnia.
Wiedza uzyskana w czasie Robothonu jest dobrym startem by dalej próbować z Arduino nie tylko w robotyce, ale automatyce domowej, czy tzw wearable electronics.


Ilość komponentów dostępnych na rynku do tworzenia projektów z Arduino jest przeogromna: odbiorniki radiowe, WIFI, bluetooth, moduły Ethernet, wyświetlacze LED i LCD, czujniki temperatury, wilgotności, sterowniki silników itd.

Oto kilka filmów i zdjęć z warsztatów:

Do zobaczenia za rok !!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza